Karakterler

GLADIO

ALONSO VARGAS

Amerika'da Texas'ta doğdu. Motosiklet tutkusu ve motosiklet üstündeki akrobasi yeteneği yüzünden arkadaşları, ona "Motorcu" lakabını takmıştı. Karıştığı bir soygun sebebiyle başı hem polisle hem de Texas'ın en kudretli iş adamıyla derde girince, ülke dışına kaçmak zorunda kaldı. Gladyo bu fırsatı kaçırmadı ve Alonso'yu bünyesine kattı.

DAVID KING

Amerika'da doğdu, başarılı bir öğrenim hayatının yanında, yaptığı icatlarla global bir üne sahip oldu. Son icadının bazı kaynaklar tarafından kitle imha silahına dönüştürüleceğini öğrenince Amerika'dan kaçtı. Farklı bir kimlikle Avrupa'da bir süre yaşadıktan sonra, yaptığı bir iş sonucunda Gladyo ile tanıştı.

ELENA TERENTJEVA

Litvanya’nın başkenti Vilnius’da doğdu. Jimnastiğe olan yeteneği daha küçük yaşlarda keşfedildi ve bu spora yönelmesine ve dereceler kazanmasına neden oldu. 8 yaşında Bosna Hersek’de katıldığı bir turnuva sonrasında uğradıkları bir saldırıda annesini, babasını ve kardeşlerini kaybetti. O saldırıdan sağ kurtulan Elena günlerce yıkık binalarda yaşam mücadelesi verdi. Savaşın ortasında, doğduğu topraklardan çok uzakta yaşam mücadelesi veren Elena günden güne değişmeye ve vahşileşmeye başladı. Yine o dönemde, bir süre önce ailesini kaybetmiş olan Larry Bosna Hersek 'de gizli bir görev üzerindeyken Elena ile tesadüf eseri karşılaştı. Kaybettiği kız kardeşine benzettiği çaresiz durumdaki Elena’nın hayat hikayesi Larry Silverstein’i çok etkiledi. Savaşın ortasında yapayalnız kalan Elena’yı Mossad’ın da yardımıyla İsrail’e götürdü. Elena’nın vahşi tavırları ve kimi zaman üst seviyelere çıkan agresifliğini bastırmak için büyük çaba harcadı. Önceleri tekrardan jimnastiğe dönmesi için telkinde bulunsa da savaş Elena’nın kimyasını fazlasıyla değiştirmişti. Eğitim için gittiği her yerde sorun çıkarıyor ve arkadaşlarına zarar veriyordu. Bu durumu kontrol altına almak isteyen Larry, Elena’nın da isteği üzerine askeri kampta zorlu bir eğitim almasını sağladı. Elena jimnastik yeteneği, agresif doğası, yılmayan kişiliği ile öne çıktı. Yıllar sonra Larry Gladyo'nun başına geçtiğinde Elena'yı da hem sonuna kadar güvendiği kız kardeşi gibi hem de yetenekli ve ölümcül bir silah olarak görüp Gladyo'ya dahil etti. Kimi zaman kontrol edilemez tavırları olsa da Elena tam bir savaş makinesi olarak Gladyo'da konumunu perçinleyerek ilerliyor.

IVAN VASILYEV

Rusya, Korkino doğumlu. Ailesini çok küçük yaşta, bir kazada kaybetti. Küçük yaşlarda kasabadaki kömür madenlerinde çalıştı. Daha sonra orduya katıldı. Üstün fiziksel yetenekleri ve keskin taktiksel zekasıyla üstlerinin dikkatini çekti. Rus istihbaratı için çalışan elit komando birliği olan Spetsnaz GRU'ya alındı. Çok az insanın eğitimi bitirebildiği bu birlikten, üstün başarıyla mezun oldu. Hem Rusya'da hem de Rusya dışında birçok operasyona katıldı. Özellikle Çeçen Savaşındaki başarılarıyla Cesaret Madalyası aldı. Rusya'da değişen siyasi strateji, İvan'ı düzenin dışına itti. İvan ise hala yapacak çok şeyi olduğuna inanıyordu. Orta Doğu’da bir süre paralı asker olarak çalıştıktan sonra Gladyo ile tanıştı ve kısa zamanda oluşumun lideri haline geldi.

LARRY SILVERSTEIN

Aşkelon'da doğdu. Ailesi fabrika işçisiydi. Larry çok parlak bir öğrenciydi. Liseyi bitirdikten sonra, Amerika'da Harvard Üniversitesi'ne burslu kabul edildi. Orada Uluslararası İlişkiler okudu. Daha sonra özel bir firmada çalışmaya başladı ve kısa bir sürede firmanın Orta Doğu sorumlusu oldu. Şirketler için yaptığı analizler ve stratejiler özellikle istihbarat kuruluşları tarafından çok takdir alıyordu. Larry için her şey bu kadar iyi giderken Aşkelon'a yapılan bir roket saldırısında ailesini kaybettiğini öğrendi. Saldırı sonrasında olayı aydınlatmak için Mossad'a girdi. Çok başarılı bir ajan oldu; ancak intikam duygusu onu yiyip bitirmekteydi. Mossad içindeki bir Gladyo ajanı Larry'e yaklaşıp ona Gladyo'ya katılırsa ailesinin intikamını alabileceğini söyledi. Bu sayede Larry, Gladyo ajanı oldu.

PABLO AKA "EL PATRON"

Kolombiya'nın Rionegro şehrinde doğdu. Kolombiya'nın en varoş mahallerinde yetişen Pablo daha küçük yaşlarda suçla tanıştı. Hırsızlıkla başlayan suç serüvenini, kaçakçılık ile devam ettirdi. Hırsı ve acımasızlığıyla kısa zamanda en tepeye yükseldi ve Kolombiya'nın en büyük suç kartellerinden birinin lideri olmayı başardı. Artık ona El Patron diyorlardı. Bu suç imparatorluğunda bir süre sonra herkesle ters düşmeye başladı. Kendisine yapılacak bir operasyonu önceden öğrenen Pablo, CIA'de görev yaparken uzun yıllar birlikte çalıştığı David King'e ulaştı. David'in yardımıyla Kolombiya'dan kaçan Pablo, Gladyo ile tanıştı. Artık geriye dönemezdi çünkü rakipleri ona ait olan her şeyi elinden almıştı. El Patron için tek yol yeteneklerini kazanca çevirebileceği Gladyo'ya katılmaktı.

PIERRE JULLIARD

Fransa'nın Paris şehrinde doğdu. Liseyi bitirdikten sonra macera arayışı için orduya katıldı. Aldığı eğitimden sonra birçok ülkede tehlikeli operasyonlara katıldı; ama aradığı heyecanı bulamadı. Ordudan ayrılıp paralı asker olarak çalışmaya başladı. Afrika'da birçok iş aldı. Sudan, Uganda, Somali gibi, özellikle çatışmaların yoğun olduğu yerlerde, birçok göreve katıldı. Sudan'da katıldığı bir operasyonda Gladyo ile karşı karşıya geldi. İvan, Pierre'i operasyon sırasında yakaladı. Onu öldürmek yerine Gladyo'ya davet etti ve Pierre Gladyo'ya katıldı.

ROSA BATTAGLIA

İtalya'nın Roma şehrinde doğduğu biliniyor. Bunun haricinde resmi kayıtlarda Rosa hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

TREVOR EDWARD MOORE

İngiltere'de doğdu. Çocukluğu Liverpool'un arka sokaklarında geçti. Silahlara, özellikle de tüfeklere olan tutkusu nedeniyle, gönüllü olarak orduya katıldı. Orduda keskin nişancı eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra Afganistan'a gönderildi. Afganistan'da kaldığı süre içinde, birçok illegal örgütün görevinde paralı asker olarak yer aldı. Bu bilgi ortaya çıktığında ordudan uzaklaştırıldı. Bir süre serbest olarak çalıştıktan sonra yolu Gladyo ile kesişti.

ROBERT O'BANNON

Texas'ta doğdu. Büyük bir çiftlikte büyüdü. Bir yandan kamyonculuk yapıyor, bir yandan da özel bir eğitim kampında "hayatta kalma" eğitimleri alıyordu. bir gün eğitim kampları fbi tarafından basıldı ve robert tutuklandı. ceza olarak orduya alındı ve irak'a gönderildi. ordudaki gladyo ajanları izini buldu ve ona kendilerine katılmayı teklif ettiler. robert o günden sonra gladyo'nun en önemli adamlarından biri oldu.