Karakterler

ZULA

DEMİR EREZ

İstanbul, Üsküdar'da doğdu. Kara Harp Okulu'nu üstün başarıyla bitirdikten sonra Bordo Bereliler'e katıldı. Dürüst, cesur, mert ve çalışkan kişiliğiyle bütün üstlerinin takdirini kazandı.Yönettiği operasyonlardan birinde devlet içerisinde tehlikeli bir yapılanmaya ait çok önemli bilgiler öğrendi. Devletin içerisine sızmış tüm tehlikeleri tek tek temizlemeye başladı. Bu tehlikeli yapılanma, Demir'i ortadan kaldırmak adına, Gladyo'yu kiraladı. Çocukluk aşkıyla evleneceği en mutlu gününde, düğün salonu Gladyo tarafından basıldı. Birçok akrabasını ve canından çok sevdiği nişanlısını kaybetti. O günden sonra tüm yaşamını intikam almaya adadı ve Zula teşkilatını kurdu.

AZAD KARA

Diyarbakır'da doğdu. Askere gidene kadar babası ile birlikte aile mesleği olan bakırcılığı sürdürdü. Askerde iken tanışıp canı gibi sevdiği komutanı Demir'in hain bir saldırıya uğradığını öğrenir öğrenmez İstanbul'a geldi ve Zula'ya katıldı.

CENGİZ KAYA

Konya doğumlu. Ailesi, o çok küçükken öldü. Konya'da kabadayıların yanında yetişti. Cesareti ve sadakati sayesinde hızla yükselerek nam saldı. Konya'nın en ünlü kabadayısı Pala Hasan'a öz oğlu kadar yakındı. Pala Hasan'ın oğlu Ali, uyuşturucu ve silah ticareti gibi işlere girmeyi çok istiyordu; fakat babası buna şiddetle karşı çıkıyordu. Bu gücü kullanabilmek adına Ali, kiralık katil ekibi olarak Gladyo ile anlaştı. İvan'ın yönettiği operasyonda Pala Hasan öldü, Cengiz ise yaralı olarak kurtuldu. İntikam almaya yemin eden Cengiz, Gladyo’yu takip ederken yolu Demir ile kesişti ve Zula'ya katıldı.

EŞREF DAYI

İzmir, Ödemiş'li. Demir'in saygı duyduğu, akıl hocası. Geçmişi hakkında resmi kayıtlarda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Hayatı ile ilgili gizemi, sadece Demir biliyor. Bir rivayete göre Çakırcalı Mehmet Efe'nin soyundan geliyor. "Yiğidin bıçağı körelmez, çünkü zalimle bilenir."

RECEP ARSLAN

Adana'da doğdu, askerliğini komando er olarak tamamladıktan sonra, Jandarma Özel Harekat Timi'ne katıldı. Görevi sırasında yurt içi ve yurt dışı birçok operasyona katıldı. Katıldığı önemli bir operasyonda içeriden sızdırılan bilgi sebebiyle pusuya düştü ve ağır yaralandı. Bu olay sonrasında "gazi" ünvanı ile emekli edildi. fakat kendisini pusuya düşüren köstebekleri bulmaya yemin etti.

ŞAHİN KILIÇ

Ankara'lı, Terörle Mücadele biriminde yıllarca görev aldı. Karakter olarak çok sert ve kendi bildiğini okuyan bir polisti. Teşkilat içerisinde efsane olarak görülüyordu; fakat çok fazla düşman da edinmişti. Her fırsatta yasa dışı örgütlerin operasyonlarına engel oluyordu. Şahin'in en büyük destekçisi akademiden arkadaşı Akın idi. Yaptığı operasyonlardan rahatsız olan bir örgüt, emniyet içerisine sızarak Şahin'den kurtulmak için Akın'ı ortadan kaldırıp suçun Şahin'in üzerine kalmasını sağladı. Hapishaneye götürüldüğü sırada, yolda infaz edilecekken, Demir tarafından kurtarıldı ve Zula'ya katıldı.

ŞAMİL DUDAYEV

Şamil, Çeçenistan'da çiftçilik ve avcılık ile uğraşan, kendi halinde bir aile babasıydı. Gladyo'nun bu bölgedeki bir operasyonu sırasında, Şamil'in köyünde büyük bir çatışma çıktı. Şamil, bütün ailesini bu operasyonda kaybetti. Gladyo'nun izini sürerek İstanbul'a geldi, sınır ötesi görevinde tanıştığı Demir'i buldu ve Zula'ya katıldı.

SHAHRAM SHAMS

Tahran doğumlu. Geçmişi hakkında çok az şey biliniyor. Sokaklardan geldiği halde zekası ve karizmasıyla kendini her yere kolayca kabul ettirip girebiliyor. Shahram, çok yakın arkadaşlarıyla birlikte orta doğuda yaşanan gerilimleri alevlendiren bir grubun izini sürüyordu. Sonunda Gladyo'nun izlerini takip ederek radar üssünü bastı. Üs tahmininden iyi korunuyordu. Çatışmada tüm arkadaşlarını kaybetti ve kendisi de ağır yaralandı. Aynı üsse harekat düzenleyen Zula Ekibi Shahram'ı ağır yaralı olarak buldu. Günler sonra uyandı ve Zeynep 'den Gladyo gerçeklerini öğrendi. Shahram, ekibini kaybetmenin üzüntüsü ile yıkılmıştı. Hayatını kurtaran Zula ekibine katılarak Gladyo'dan intikam almak için ant içti.

YUNUS ŞANLI

Trabzon'da doğdu. Askerliğini komando olarak tamamladıktan sonra memleketine ve çok sevdiği denizlere döndü. Balıkçı teknesiyle açıldığı sırada, teknesi kimliği belirsiz kişiler tarafından sabote edildi. Yunus Reis, bu saldırıda hem mürettebatını hem de kardeşi Murat'ı kaybetti. Yapılan bu saldırıyı çözmek için araştırma yaparken, askerde tanıştığı komutanı Recep Arslan ile yolları keşisti.

ZEYNEP YILMAZ

Aslen Manisa doğumlu, ama babasının görevi nedeniyle tüm çocukluğu Ankara’da geçti. Ankara’nın efsane polislerinden Akın Yılmaz’ın tek çocuğudur. Çocukluğundan bu yana Ankara’nın Çinçin mahallesinde büyüdüğü için kendini o mahalleye ait hissetmektedir. Hatta mahalleye ve arkadaşlarına o kadar bağlıydı ki, mahalleye özgü dövmesini bileğinde taşımaktadır. Daha küçük yaşlarda babasına özenen Zeynep’in tek hayali babası gibi başarılı bir polis olmaktı. Polis Akademisine katıldığı yıl babasının ani ölümü ile sarsıldı. Uzun süre amcası gibi sevdiği Şahin Kılıç’ı babasının katili zannetse de gerçekleri öğrenmesi pek uzun süremedi. Şahin’in suçsuzluğunu öğrendiğinde tek hedefi babasının ölümüne neden olan Gladyo’yu bitirmek oldu. Bu yolda kendisini yalnız bırakmayan Şahin Zeynep’i özel olarak yetiştirdi. Yine Şahin’in telkinleriyle Polis Akademisine geri döndü ve birincilikle mezun oldu. Özellikle keskin zekası, gözü pekliği ve nişancılığıyla üstlerinin beğenisini kazanan Zeynep, bir yandan görevini başarıyla sürdürü